Manikīra šķērītes

Mazas asas šķērītes precīzām un akurātām manipulācijām atrodamas praktiski katrā kosmētikas somiņā. Šķērītes manikīram un pedikīram var nopirkt kā atsevišķi, tā komplektā ar citiem instrumentiem: pušeri, knaiblēm, nagu vīlītēm. Tomēr lai iegādātos tieši to, kas jums ir nepieciešams, ir svarīgi zināt, kādi manikīra šķērīšu veidi pastāv.

Šķērīšu veidi

Nagu šķērīšu klasifikācija nebūt nav sarežģīta. Neatkarīgi no tā, kādu instrumentu jūs izvēlaties, atkarībā no tā dizaina un ekspluatācijas īpašībām, tas piederēs pie viena no četriem galvenajiem veidiem:

Nagu šķērītes izceļas ar augstu izturību un ievērojamu griezējmalu platumu (griezējmalas parasti ir taisnas vai nedaudz izliektas), kas nesaliecas pat tad, kad tās tiek stingri nospiestas. Nagu šķērītes tiek izmantotas roku un kāju nagu griešanai.

Kutikulu šķērītes — elegantākā instrumenta modifikācija, kas paredzēta tikai ādas noņemšanai. Par to liecina gan plāni, izliektas formas asmeņi, gan ārkārtīgi asi, maksimāli izliekti galiņi. Šāda instrumenta uzbūve nodrošina akurātu un nesāpīgu kutikulu apgriešanu - bez iegriezumiem, ieplēsumiem un citiem bojājumiem.

Universālas šķērītes ar šauriem, taisniem vai nedaudz izliektiem asmeņiem un izturīgiem rokturiem viegli tiek galā ar dažādām manipulācijām, sākot ar kutikulu apgriešanu un beidzot ar naga plātnes garuma korekciju. Pateicoties to ilgmūžībai un daudzfunkcionalitātei, universālas šķērītes tiek uzskatītas par ērtāko instrumentu neprofesionālai lietošanai, kā arī ceļotāja komplekta neatņemamu sastāvdaļu.

Šķērītes-pincete — ergonomisks instruments ar sastiprinātiem rokturiem-atsperēm un nedaudz izliektiem plāniem asmeņiem. Kvalitatīvas pincetes bieži izmanto profesionāļi, jo rokturu īpašā konfigurācija ļauj veikt ļoti rūpīgi darbu ar minimālu fizisku piepūli: pirksti netiek pārslogoti un rezultāts vienmēr ir patīkams.

Izvēloties instrumentu, ņemiet vērā uzdevumus, kurus plānojat pildīt ar tā palīdzību. Universālās šķērītes ir ideāli piemērotas ceļojumam, jo tās ir daudzfunkcionālas un neaizņem daudz vietas. Šķērītes ar plāniem asmeņiem ir ideāli piemērotas kutikulu apstrādei, jo tās labi un vienmērīgi apgriež ādu. Darbam skaistumkopšanas salonā ieteicams izmantot pinceti, kuru lietošanai nepieciešamas noteiktas prasmes.

Ja manikīru veicat mājās apstākļot un dodat priekšroku nagu griešanai, nevis vīlēšanai, izmantojiet visplatākās un izturīgākās nagu šķēres: tās var iegādāties jebkurā specializētā veikalā, taču mēģiniet nesajaukt šo instrumentu ar bērnu šķērītēm, kurām ir līdzīga izmēra un formas asmeņi. No „pieaugušo” šķērītēm tās atšķiras ar drošiem, neasiem, noapaļotas formas galiņiem.


© 2020 oniksbeta.lv. All Rights Reserved.